Czerwiec 25 2018 15:33:28
Nawigacja
ORIENT GRYF SZCZECIN 2012 - NIEZWYKŁA PRZYGODA !

NIE ŚMIECIOM

PRZYGODA Z MAPĄ I KOMPASEM DLA KAŻDEGO !!
Nie wiesz jak spędzić jeden z wrześniowych weekendów ? Zapraszamy 15 września do Szczecina do udziału w przygotowanych przez Wikinga Szczecin, trasach na orientację. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie !!

"Zawodowcy", powinni wybrać kategorię MIX ELITA80. To właśnie dla nich przygotowaliśmy 30 km pieszo i 50 rowerem do pokonania w 10 godzin.
TR50, to 50 km rowerowa trasa na orientację dla każdego. Dystans ten możliwy jest do pokonania przez większość osób posiadających rowerki. Czas pokonania trasy to aż 6 godzin, czyli niecałe 10 km na godzinę

TP30, jest również dostępna prawie dla każdego. 30 km pieszo w limicie 6 godzin, to typowe tempo marszowe - 5km/h

TR15, przewidziana jest dla bardzo początkujących i codziennych "leniuchów", chcących zobaczyć z czym to się je. Przez dwie godziny mają pokonać tylko 15 kilometrów. Trasa jest również fajną formą dla rodzinnego startu.

Zaś wszystkich piechurów i miłośników imprez na orientację zapraszamy na XXV Parkową Imprezę na Orientację "LATO" (TP5). Centrum Imprezy umiejscowione będzie na Polanie Sportowo-Rekreacyjnej (z kotwicą i kortami tenisowymi) w Parku Leśnym „Głębokie”.

 
NIE ZWLEKAJ - ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ JUŻ DZIŚ !

Przydatne pliki:A tydzień wcześniej zapraszamy na III Kajakowy Rajd na Orietację "DĄBSKI AZYMUT" z trasami dla początkujących i zaawansowanych.

ORIENT GRYF SZCZECIN 2012

Sprawdź swoją wytrzymałość lub wystartuj rekreacyjnie

Nie wiesz jak spędzić jeden z wrześniowych weekendów ? Zapraszamy 15 września do Szczecina do udziału w przygotowanych przez Wikinga Szczecin, trasach na orientację. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie !! 

 

Pragnąc jeszcze bardziej urozmaicić kalendarium imprez turystycznych, chcemy zaproponować imprezą pod nazwą ORIENT GRYF TRIP SZCZECIN 2012, a organizowaną przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Wiking” w Szczecinie. Jest to w sumie pierwsza pieszo-rowerowa impreza na orientację w formie wytrzymałościowej. Całość imprezy polega na przygotowaniu czterech tras na orientację z podziałem na stopnie zaawansowania. Dłuższe trasy ok. 50 km i krótsze rekreacyjne dla początkujących i rodzin. Impreza ma charakter turystyczny, jednak czas ma znaczenie na trasach dla zaawansowanych (dłuższych). Uczestnicy pokonują trasę według punktów naniesionych na mapie. Trasy stanowią atrakcyjną formę czynnego wypoczynku. Udział w nich pozwala rozwijać u uczestników, a szczególnie u młodzieży, samodzielność podejmowania decyzji, umiejętność poruszania się w nieznanym terenie, odporność psychiczną i fizyczną, wytrwałość w dążeniu do celu. Uczestnikami są zarówno dzieci, starsza młodzież. Jak i dorośli. Skala trudności terenu, długości tras, jak i  podział ze względu na stopień zaawansowania, pozwalają dobrać trasę najbardziej odpowiednią dla siebie i swoich umiejętności w coraz częściej w ulubionej dyscyplinie. Nie jest wymagany również żaden specjalistyczny i drogi sprzęt, a przy pewnej wprawie można sobie poradzić nawet bez kompasu. Udział w imprezie należy traktować jako czynny wypoczynek na świeżym powietrzu z mapą i kompasem, który dostarczy nam wielu wrażeń i niezapomniany smak przygody.

 

Organizując ORIENT GRYF TRIP SZCZECIN 2012, pragniemy zachęcić tak wielkie rzesze rowerzystów do aktywnej formy uprawiania turystyki kolarskiej. W całości imprezy planujemy udział około 50 drużynka, Jednak jest to dość ruchoma ilość i może się nawet zwiększyć. Pragniemy zastosować następujące kategorie na trasach, które wynikły z naszych doświadczeń i wniosków uczestników innych imprez.

 Uczestnicy startują na mapach przygotowanych przez organizatora. Trasy wytyczone są w oparciu o tereny leśne wokół Szczecina, Puszczę Wkrzańską. Możliwe są również zadania specjalne punktowane dodatkowo. Drużyny klasyfikowane są poprzez podliczenie czasu przejścia/przejechania trasy, po dodaniu minut karnych za niewykonanie zadań. Dodatkowo, przed startem każdej kategorii prowadzona jest odprawa techniczna, ukazująca zasady pokonania trasy.

Szczecin słynie z nowatorskich form turystyki. Nie może zabraknąć u nas również imprez cyklu Adventure Race, których wiele organizowanych jest w Polsce. Dodatkowo, nasza impreza to doskonały moment na trening przed innymi imprezami 50, 100 i 250 km . Informacje o imprezie na www.wiking.turystyka.pl

 

Komentarze

Poleć tego news'a

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
#1 | koszal dnia listopad 28 2012 08:33:00
Super pomysł z tą imprezą !

--
Działki kujawsko-pomorskie
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybki kontakt
tel. 501036860
wiking@wiking.szczecin.pl

NASZ FANPAGE - BĄDŹ NA BIEŻĄCO


NASZE POZOSTAŁE PROJEKTY - ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY


       
22.04.2017 - InO WIOSENNE ZMAGANIA - http://www.wiking...ile_id=153