December 03 2023 08:36:11
Nawigacja
Nawigacja
Artykuły » Artykuły Klubowe » O NAS ... kilka słów
O NAS ... kilka słów

Powstaliśmy w jesienią 2002 roku, jako jednostka zajmująca się organizacją i szkoleniem w zakresie orienteeringu (imprez na orientację). Początkowo skupiliśmy się na organizacji imprez turystycznych, rozszerzając stopniowo kierunki swojej pracy na pozostałę formy turystyki kwalifikowanej, edukację turystyczną, turystykę szkolną, wypoczynek letni i zimowy w formie obozów turystycznych. Mieliśmy również kilkuletni okres, w którym prowadziliśmy sekcję tanca nowoczesnego skupiając się na zajęciach hip-hop, funky, jazz, electric boogie. W okresie tym tańczyło w klubie ponad 100 klubowiczów oraz braliśmy udział w Mistrzostwach Polski i Świata. Jak widać mielismy szerokie spektrum działania. Od 2007 roku skupilismy się jednak na działaniach w zakresie turystyki i rekreacji zarówno w formie szkoleń i organizacji imprez jak i poprzez rozbudowę infrastruktury wspomagającej ich rozwój. Od 2008 roku rozpoczęlismy systematycznie inwentaryzować znakowane szlaki turystyczne czego efektem jest strona internetowa www.szlaki-zachodniopomorskie.pl. Zaś od 2009 roku rozszerzyliśmy nasze działania o kajakowe imprezy turystyczne, które od razu zaczęły cieszyć się dużym zainteresowaniem szczecinian i nie tylko. Do stycznia 2010 roku współpracowaliśmy z Oddziałem Zachodniopomorskim PTTK w Szczecinie, korzystając jednocześnie z siedziby organizacji jako swojej. Niestety rozwój klubu w różnych dziedzinach turystyki jak i krytyka skostniałości struktur PTTK przez włądze klubu spowodwał, iż stał się on konkurencyjny programowo i niewygodny. Oddział wypowiedział umowę o współpracy pozbawiając nas lokalu. Obecnie członkowie MKS "WIKING", tworzą Szczeciński Klub Przygody "WIKING", przy Oddziale Zachodniopomorskim PTTK, co umożliwia nam realizację kolejnych pomysłów w jego strukturach pomimo zerwania współpracy. Powstał on w 2006 roku na bazie tradycji i ciągłości Harcerskiego Klubu Turystycznego "Akinakes" w Szczecinie, który został rozwiązany w Hufcu ZHP Szczecin Dąbie oraz Turystyczno-Krajoznawczego Klubu Imprez na Orientację "NIEKLASYFIKOWANI". Dzięki temu uniknęliśmy również różnej tożsamości organizatorów budując markę jednego "Wikinga" - Szczecin.

Obecnie Międzyszkolny Kluib Sportowy "WIKING" jest członkiem zwyczajnym Polskiego Związku Orientacji Sportowej (licencja Z07) w Warszawie oraz członkiem/założycielem Zachodniopomorskie Okręgowego Związku Orientacji Sportowej w Pełczycach. Nasi zawodnicy startują w biegach na orientację, jednak główne zainteresowania to turystyczne marsze na orientację oraz rywalizacja Pucharu Polski organizowana przez Komisję Imprez na Orientację Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. Również w regionie skupiamy się nad organizacją imprez turystyczneych. Obecnie realizujemy dwie rywalizacje:

- Puchar Czterech Pór Roku w Parkowych Imprezach na Orientację
- Puchar Szczecina w Imprezach na Orientację
- Puchar Odry w kajakowych imprezach na orientację

Ponadto w sposób ciągły prowadzimy edukację turystyczną (Szczecińska Szkoła Turystyki), Szkolny Program Imprez na Orientację, Letnią Akcję Turystyczną "LATO Z WIKINGIEM" oraz inwentaryzację i znakowanie szlaków turystycznych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Działania nasze wspierane są przez Gminę, Miasto Szczecin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Prowadzimy strony internetowe:

- www.kajakiempoodrze.pl/
- www.szlaki-zachodniopomorskie.pl
- www.wakacje.szczecin.pl

Ponadto jesteśmy właścicielami domen podpiętych pod istniejące serwisy - www.wiking.turystyka.pl, www.kajaki.szczecin.pl, www.orienteering.szczecin.pl, www.turysta.szczecin.pl. Główna strona MKS "WIKING" - www.wiking.szczecin.pl. Na tej stronie informujemy o wszystkich naszych propozycjach programowych oraz kierujemy na pozostałe strone zarówno nasze jak i warte polecenia. Nad pracami programowymi i organizacyjnymi kierują władze klubu wybrane na Walnym Zjeździe Sprawozdawczo - Wyborczym w dniu 17 marca 2010 roku w składzie:

Prezes Klubu - Robert Filipski
Skarbnik Klubu - Marek Zbiorczyk
Sekretarz Klubu - Jacek Woch
Członek Zarządu Klubu - Bartłomiej Mazan
Członek Zarządu Klubu - Natalia Praźniewska

Nad pracami Zarządu oraz członków i sekcji klubowych czuwa Komisja Rewizyjna w składzie:
Przewodniczący - Adrian Barczyszyn
Członek - Marcin Gajewski
Członek - Katarzyna Kozakowska


Jeśli zainteresowała Ciebie nasza działalność, chcesz wstąpić w nasze szeregi, zostać naszym sponsorem czy po prostu przekazać darowiznę ( do czego zniezmiernie zachęcamy) serdecznie zapraszamy do współpracy. Poniżej podajemy wszelkie niezbędne dane do czynności statutowych klubu i nie tylko.

Międzyszkolny Klub Sportowy "Wiking"
ul. Ogińskiego 15, 71-431 Szczecin (budynek ZHP)
Adres korespondencyjny - Bohaterów Getta Warszawskiego 18/9, 70-303 Szczecin
tel. +0048914881586, GSM 0501036860
e-mail: wiking@wiking.szczecin.pl
PKOBP Oddział 1 w Szczecinie Al.Niepodległości 40, 70-952 Szczecin
21 1020 4795 0000 9802 0141 2824
NIP 852-23-73-856, REGON 812540624

Komentarze

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szybki kontakt
tel. 501036860
wiking@wiking.szczecin.pl

NASZ FANPAGE - BĄDŹ NA BIEŻĄCO


NASZE POZOSTAŁE PROJEKTY - ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY


       
22.04.2017 - InO WIOSENNE ZMAGANIA - http://www.wiking...ile_id=153